רטיבות

יש לכם רטיבות בקיר ? הכל על רטיבות

רטיבות בקיר הינה תופעה חמורה אשר מבנים רבים 'סובלים' ממנה! ראשית, כאשר אומרים רטיבות בקיר, הכוונה הינה לרטיבות כפי שהיא באה לידי ביטוי במסגרת של קיר במבנה כלשהו. באופן מוחץ, רטיבות, בין אם רטיבות בקיר חיצוני ובין אם בקיר פנימי בייתי או רטיבות בכל קיר אחר במבנה, הינה נגזרת ישירה למידת רטיבות כפי שהוא באה לידי ביטוי באוויר. בפועל, לחות הינה כמות מים מסוימת אשר כלולה בנפח אוויר כלשהו. הלחות המדוברת היא זו אשר 'אחראית' על ייצור של רטיבות. מעבר לעובדת הלחות אשר יוצרת את הבעיה של רטיבות, ישנו גורם נוסף ומשמעותי ביותר אשר 'תורם' לא פחות, ובמקרים מסוימים אפילו הרבה יותר לבעיה של רטיבות בקיר. גורם זה הינו הגורם של ליקויי בנייה כפי שהם באים לידי ביטוי במבנה מסוים. בנוסף, קיימים אינספור סוגים של ליקויי בנייה: ביניהם בנייה לא נכונה של מערכות המים והאינסטלציה, ביצוע פעולות איטום לא נכונות ועוד. כל אותם ליקויים, באופן חד משמעי, יוצרים בעיה של רטיבות בקירות המבנה, קירות פנימיים, קירות חיצוניים ועוד…

רטיבות בקיר, בין אם בקיר פנימי או חיצוני, באה לידי ביטוי באופן הבא!

בפועל, כל סוג של רטיבות, בין אם רטיבות בקיר פנימי, חיצוני או בכל קיר אחר, בא לידי ביטוי באופן הבא: כתמי עובש כהים ובעלי ריח חזק ולא נעים; פטרת; התקלפות של שכבות הקיר החיצוניות ובהמשך גם הפנימיות יותר, מה שפוגע באופן קשה במרקם של הבניין; ריקבון של חלקי ותשתית הבניין שהקיר מהווה חלק בלתי נפרד ממנו ועוד. לפיכך, ובאופן בלתי נמנע, יש לטפל באופן יסודי ומיידי בכל בעיה של רטיבות בקיר. שירות מקצועי וטיפול בבעיה של רטיבות בקירות המבנה השונות ניתן על ידי חברת בדק בית מקצועית, חברה אשר בודקת כל רטיבות בקירות, בין אם רטיבות בקירות חיצוניים או קירות פנימיים, באמצעות המכשור הטכנולוגי המתקדם והאיכותי ביותר.

'סובל' מרטיבות בקיר? חברת בדק בית תבדוק ותפתור לך את בעיית הרטיבות!

הכתובת והמענה המקצועיים היחידים במקרים של כל רטיבות בקיר, רטיבות בקיר פנימי ועוד, הינה חברה אשר מתמחה בשירותי בדק בית מקצועיים. שירות זה של בדיקת רטיבות בקיר בא לידי ביטוי באמצעות מכשור מתקדם אשר בודק את הסיבות להיווצרות הרטיבות, כולל בתוכו הגשת דו"ח מקצועי כולל ומקיף אודות הרטיבות ואף ממליץ על שיטות טיפול מתקדמות ואפקטיביות בטיפול ברטיבות עצמה.

איך מוצאים רטיבות בקיר ?

רטיבות בקיר חיצוני

מה הן ההשלכות האפשריות של רטיבות בקיר חיצוני? ובכן המשמעות של רטיבות בקיר חיצוני היא כשל משמעותי של איטום המבנה. לעיתים תצביע תופעה של רטיבות בקיר חיצוני על כשל בחיפוי החיצוני של הבית או כשל באיטום של הגג. התיקון הוא די פשוט אולם הוא מחייב איש מקצוע מומחה ומיומן בתחום זה. הזנחה של טיפול  ברטיבות כזו תגרום להתפוררות קירות המבנה ואפילו מסכנת את העוברים ושבים בקרבת המבנה. ביצוע של בדק בית מראש יכול לזהות כשלים כאלה ולמנוע את התפתחותם במועד.

אבחון של רטיבות בקיר חיצוני

אם המבנה עבר בדק בית הרי שרטיבות מתגלה כבר במהלך בדיקה שכזו. במקרים אחרים הרטיבות נראית לעין, אם בצורה של כתם מים על הקיר או הופעת פטרת ותחב שאפילו פולטת ריח. יש לזכור כי רטיבות בקיר חיצוני שכבר נראית לעין כבר גרמה לנזק ודורשת טיפול מיידי על יד איש מקצוע מיומן ומוסמך מחברת בדק בית . דרך אחרת של אבחון היא הזמנת בודק מטעם חברת בדק בית אשר מסוגל באמצעות שימוש בציוד מקצועי כמו למשל מצלמת אינפרה אדום לגלות מיקום מדוייק של כשל שגורם לתופעה של רטיבות בקיר חיצוני בלי לגרום איזה שהוא נזק למבנה וגם מסוגל להציע פתרון למפגע שכזה.

גורמים של רטיבות בקיר חיצוני

בדרך כלל יש שני גורמים אפשריים לתופעת רטיבות בקיר חיצוני. הראשון כאמור הוא כשל באיטום של חיפוי חיצוני של המבנה שגורם למים להכנס לתוך הקיר או כשל באיטום של הגג. הגורם השני הוא תופעת העיבוי הנגרמת בעיקר במבנים המכילים בטון כמו למשל עמודי בטון או קורות אופקיים עשויים בטון. תופעת העיבוי היא היווצרות של אדים בתוך הקירות והסכנה היא פשיטת רטיבות בקיר חיצוני לתוך הקיר הפנימי של הבית. שוב, במקרה של הזנחה רטיבות בקיר חיצוני או פנימי תגרום בסופו של דבר לקריסתו של הקיר כולו.

שקט נפשי על ידי בדק בית

כאמור כדי להימנע מגילויים מזעזעים של רטיבות בקיר חיצוני או פנימי כדאי לעשות בדק בית גם לבתים ישנים וגם לבתים חדשים, ובכל מקרה של רטיבות בקיר חיצוני או פנימי כדאי להזעיק חברת בדק בית כדי להיות סמוכים ובטוחים כי הנזק יתוקן על ידי אנשי המקצוע הטובים ביותר ובמחיר המשתלם ביותר. ניתן למצוא חברת בדק בית המעניקה ללקוחותיה וותק וניסיון של עשרות שנים ושימוש במכשירים החדישים ביותר על ידי אנשי מקצוע מובילים בתחומם. אין ספק שעם חברה כזו לצידכם יהיה לכם שקט נפשי בכל הנוגע לבית שלכם !