חיזוק מבנים

מהו חיזוק מבנים? כל התשובות בפנים

אם אתם זקוקים לחברה המתמחה בעניין של חיזוק מבנים ולא כל כך יודעים מי נגד מי ? ללא ספק הגעתם למקום הנכון. חברת בדק בית מתמחה בתחום זה ויכולה ולעשות עבורכם את העבודה על הצד הטוב ביותר.
חשוב לבחור את החברה הנכונה עבורכם במאמר הבא תקבלו קצת יותר מושג …

חיזוק מבנים משמעו חיזוק המבנים הישנים אשר עם הזמן נעשו בלויים, פחות עמידים, מרופטים לעיתים אף מסוכנים. מבנים אשר צריכים לעבור חיזוק מבנים עשויים להיות מסוכנים משום שעם הזמן, מבנה ותיק בעל שנות חיים רבות נעשה יציב ועמיד פחות ופחות ולכן לציבור, לתושבים ולמי שנמצא בו יכולה להיות סכנה של קריסת המבנה וכדומה.

חברת בדק בית, המתמחה במגוון תחומים כגון בנייה פרטית, בנייה לתעשייה, בנייה מוסדית וכו', תסייע לכם להעביר את ביתכם או את המקום הרלוונטי עבורכם תהליך של חיזוק מבנים.

חיזוק מבנים יכול להתבטא בחיזוק חדר מדרגות, חיזוק גג של מבנה, חיזוק עמודי התמיכה של מבנה, חיזוק מבנים אשר ניזוקו בשל מזג האוויר, גיל המבנה, שיטת בנייה לקויה ועוד.

מדוע כל כך חשוב לבצע חיזוק מבנים מפני רעידת אדמה?

אפשרות נוספת לסיבה טובה וחשובה לבצע חיזוק מבנים היא חיזוק מבנים מפני רעידת אדמה.

לצערנו הרב, אין אנו יודעים מה יביא עימו המחר ולכן עלינו להיות ערוכים להכל. פעמים רבות אנו נוטים לשכוח את שעלול לקרות וכך אנו יכולים למצוא עצמנו במצב חירום אליו לא היינו ערוכים מראש כלל. אחד ממצבים אלו הוא רעידת אדמה. על מנת להיות מוגנים ככל שניתן במצב שכזה, חשוב לבצע חיזוק מבנים מפני רעידת אדמה. מבנים אשר קיימים זמן רב, ספק אם יוכלו לשרוד מצבים קשים כמו רעידת אדמה. לכן, מומלץ לערוך חיזוק מבנים מפני רעידת אדמה. חברה מקצועית תוכל לבדוק האם המבנה בו מדובר אכן צריך חיזוק, תבצע סקירה מקיפה על כל המבנה ותבדוק מה בדיוק צריך לחזק: קירות, משקופים, חדרי מדרגות, גגות, רצפות וכדומה.

חשוב להקדים תרופה למכה על ידי איתור ליקויי בניה בטרם השלמת המבנה. בניית מבנה או רכישת מבנה חדש הוא תהליך האורך זמן לא קצר, דורש מאמץ ניכר והשקעת כסף רב. בכדי להימנע מעוגמת נפש עתידית העלולה להתרחש כאשר קיימים ליקויי בניה עמוקים ולא מאובחנים במבנה, מקדישים כיום בעלי בית או עסק רבים הנמצאים בתהליך בנייה לא מעט משאבים המיועדים להבטיח תקינות ובטיחות ונכס נטול ליקויי בניה. חברת בדק בית מתמחה במתן פיקוח בניה מקצועי על ידי מהנדסים מוסמכים המיומנים באיתור ליקויי בניה מכל סוג ובכל שלב של הבניה.

מאיזה סיבות צריך לבצע בדק בית ?

האם חשוב לבצע אבחון מוקדם של ליקויי בניה?

קימיים ליקויי בניה רבים שקשה או אף בלתי אפשרי לטפל בהם ברגע השלמת המבנה. ליקויי בניה עמוקים כגון סדקים פנימיים בקירות או תמיכה לא מספקת של תקרות עלולים להוות סכנה ממשית לדיריי המבנה ואבחונם המוקדם הוא חשוב והכרחי לצורך מניעה ותיקון. מצבים בהם מוותרים בעלי הנכס על אבחון מוקדם של ליקויי בניה עשויים לגרום לתקלות חמורות ביציבות ובתקינות המבנה, אפילו בחלוף חודשים ספורים מרגע השלמתו, איתור מוקדם של ליקויי בניה אף ימנע את ירידת ערך הנכס בשל תקלות עתידיות. איתור ליקויי בניה לאחר שהמבנה מושלם ועומד על תילו עשוי לגרום להוצאות רבות ולהימשך זמן רב ומיותר משום שמצריך פירוק שכבות תקינות של המבנה על מנת להגיע לשורש הבעיה. כל חברת בדק בית מקצועית מציעה שירות מפקחי בניה מקצועיים ומנוסים המומחים באיתור ליקויי בניה, כך שניתן להיעזר בשירותים של חברה מקצועית לצורך אבחון תקלות במבנה. טיפול ומניעה של ליקויי בניה יאפשרו הקמת מבנה בטוח ויציב העומד בתקני בניה המעוגנים בחוק.

דוגמאות לליקויי בניה מהותיים

בעת הקמת מבנה עלולים להיווצר ליקויי בנייה רבים, אם בשל עבודה רשלנית, חומרי גלם באיכות ירודה או חוסר ניסיון של הקבלן או האדריכל. ליקויי בנייה מהותיים הם למשל יחסי כמויות לא נכונים בחומרי הגלם (בטון או מלט למשל) המערעים את יציבות המבנה, ליקוי בניה של שלד המבנה עצמו, הנחת צנרת בצורה לא נכונה העלולה לגרום לדליפות ורטיבות פנימית, ליקויי בנייה הגורמים לסדקים פנימיים בתקרות או קירות שלא ניתן לאבחן לאחר טייח וצבע, ליקוי בנייה הגורם לקירות שאינם ישרים או הצבת מדרגות באופן לא יציב. ליקויי בנייה מהותיים יגרמו לירידת ערך הנכס, עלויות תיקון גבוהות ביותר, אי נוחות בשימוש בנכס ולעיתים אף סכנות בטיחותיות.

איך מאתרים ליקויי בניה ?

מכיוון שרובם של ליקויי בנייה הם נסתרים ואינם ניתנים לאבחנה על ידי מי שאינו מוסמך לכך, רצוי ומומלץ להשתמש בשירותיו של מפקח בניה חיצוני ובעל ניסיון, שאינו הקבלן האדריכל אשר ייתן חוות דעת אמינה, מקצועית ויסודית. מפקח בניה שמתפקידו לבצע בדק בית מקיף יוכל לאבחן ולאתר את רשימת הליקויים במבנה ובכך למנוע בעיות עתידיות שעלולות להיגרם כתוצאה מאותם ליקויים. לכן כדאי לבחור חברת  בדק בית המתמחה בפיקוח בניה ובעלת ניסיון רב בתחום כך שכדאי להיעזר בשירותים של חברה זו על מנת להבטיח את תקינות ובטיחות ביתכם החדש.