בניה

מה זה מהנדס אזרחי ?

כל בית חייב מהנדס אזרחי על מנת למצוא ולוודא שהבניין שבו אתם חיים הוא בטוח בלי תקלות ובלי נזקי מבנה שונים כמו רטיבות, נזילות וסדקים בקירות שיכולים להזיק למבנה ולבטחון של החיים בו

רגע ,אז מה זה בעצם מהנדס אזרחי ?

מהנדס אזרחי או בכינויו הידוע מהנדס בניין הוא האדם אשר אחראי על : תכנון מערכות התעשייה של בניינים,גשרים של מבני מגורים, סכרים של שדות תעופה, כבישים, תשתיות , מתקני אנרגיה כו'. כך שהאחריות של מהנדס אזרחי היא רבה וחשובה מאוד, מאחר שעליו לשמור על בטיחות המבנה ועל בטיחות משתמשיו האזרחים. לכן חברת בדק בית מקצועית יודעת עד כמה חשוב שיהיה מהנדס אזרחי טוב ומקצועי אשר יצבע אנליזות חוזק על מנת לוודא שהמבנה בטיחותי וחזק למקרה של רעידת אדמה או כל תרחיש אחר. לכן שאתה קונה דירה או עסק אתה חייב מהנדס אזרחי מקצועי וותיק שיודע את העבודה. ועל כן חברות בדק בית יודעים לספק לך מהנדס אזרחי כזה.עם בדק בית תקבל מהנדס אזרחי מקצועי ומיומן שיבצע את בדיקות ההנדסה והפיקוח בצורה הטובה ביותר. לכן אל תוותר על שירותי בדק בית . כי אתה חייב את המהנדס האזרחי הכי טוב שיש על מנת לבצע בדיקות ופיקוח הנדסי על ביתך. לכן פנה לחברה שבחרת שבקפידה ותקבל את שירותי מהנדס אזרחי הטובים ביותר.

מה זה פיקוח הנדסי ?

אחרי שבניתם לכם בית משלכם והגשמתם את חלום חייכם אתם חייבים פיקוח הנדסי, פיקוח שיחסוך מכם כסף בעתיד ולמה הכוונה. אחרי שהחלטתם לבנות לכם בית ותהלכי הבנייה נכנסו להילוך אתם חייבים מפקח הנדסי שיפקח על הליקויים שאתם לא רואים בתוך הנכס.  ברוב הבתים הנבנים מדי שנה מתגלים ליקויי בניה רבים שגורמים לבעיות קשות למבנה מה שגורם לפגיעה באיכות החיים ולתסכולים ועוגמת נפש שונים. לכן על מנת למנוע מצב זה אתם חייבים פיקוח הנדסי של מפקח הנדסי אשר יתריע על התיקונים השונים כך שתוכלו לתקן אותם. פיקוח הנסי ידאג שהפרויקט יבוצע באופן הטוב ביותר ובצמוד לתוכניות הפרוייקט תוך כדי תיקון הליקויים המתגלים בשטח. וכך למעשה עם פיקוח הנדסי תוכלו לחסוך מעצמכם כסף וכאבי ראש מיותרים שיש לכם גם ככה והכי חשוב שעם פיקוח הנדסי העבודה תתבצע כמו שצריך תוך כדי עמידה ביעדים.

לשם מה צריך בדיקה הנדסית ובדק בית ?

בדיקה הנדסית נועדה על מנת לאתר ליקויים וכשל במהלך הבנייה לרבות ליקויים בשלד אשר מוסתרים בטיח אוכל דבר אחר. בדרך כלל בדיקה הנדסית נעשית   כאשר רוצים לקנות דירה חדשה או מבנה חדש לעסק. חשוב לעשות בדיקה הנדסית באותו דידה, מבנה ע"י מהנדס בניין שמומחה בתחום ביקורת מבנים ומעודכן בתקנות וחוקי בנייה , כבר בשלבי הבנייה הראשונים ובמהלך הבניה. כמו כן במידה ובוצעה בדיקה בשלב זה ניתן לבדקה גם לאחר קבלת המפתחות של מקום המגורים. תוקף הבדיקה היא לשלוש שנים ואח"כ כל בין שנה לשבע שנים.  מעבר לכך חובה לעשות בדק בית ולמה הכוונה? אם בדיקה הנדסית בודקת את הליקויים וכשל הבנייה, בדק בית בודק את הליקויים שעלולים להתגלות בהמשך לא דווקא בבנייה. לכן עם חברת בדק בית מקצועית אתם מגלים ליקויים שניתן לתקנם ולא מהווים סכנה בטיחותית בעתיד.

בדיקת ליקויי בניה

האם לבצע בדיקת דירה ?

בדיקת דירה חדשה או דירה לפני קניה –  הבדיקה שחייבים לפני קניית דירה ומעבר לדירה חדשה. למידע על בדיקת דירה מהי, למה חשובה כל כך בדיקת דירה ואגם כמה טיפים קטנים על בדיקת דירה חדשה המשיכו לקרוא את המאמר

מהי בדיקת דירה

אחד הדברים החשובים שיש לבצע שרוכשים דירה בין אם היא חדשה או יד שנייה , זה בדיקת דירה. בדיקת דירה מתבצעת ע"י איש מקצוע שהוא מהנדס בניין אשר עושה בדק בית ומצביע על הליקויים אשר קיימים בדירה ונותן לכם חוות דעת מקצועית על הנכס שאתם עומדים לקנות כמה הוא שווה, והאם תרוויחו ממנו בעתיד במידה ותרצו למכור אותו. חשוב מאוד לעשות בדיקת דירה לפני קנייה מאחר שהיא חוסכת לכם הרבה זמן, כסף מיותר. אם שווי הנכס שאתם עומדים לרכוש לא יהיה שווה פחות ממה שרכשתם לא שווה לכם להשקיע בנכס מלכתחילה או לרכוש אותו. לכן חשוב לשמוע לחוות איש המקצוע ולהחליט בעצמכם. מהנדס הבניין הוא בעל וותק ומבצע ביום יום בדיקת דירות כך שהוא יודע להעריך כמו שצריך.

למה חשוב לבצע בדיקת דירה לפני קנייה ?

חשוב ביותר לעשות בדיקת דירה לפני קניה, מאחר שרוב הדירות יד שנייה הם בעלות ליקויים אשר אינם מופיעים בחוזה עליו חתמתם לפני הרכישה. ואם לא תבקשו בדיקת דירה לפני קניה רוב הסיכויים שתפסידו מהנכס בעתיד ואף יותר גרוע מזה תאלצו לתקן את הליקויים  בעשרות אלפי שקלים. לכן במקום להפסיד כסף מלכתחילה עדיף לבצע בדיקת דירה לפני קנייה. רוב הליקויים שמתגלים הם לרוב ליקויי רטיבות בקירות ובריצוף כתוצאה מצנרת ישנה ודולפת, או מהגג אשר מי הגשמים חודרים דרכו. לכן בדיקת דירה לפני קנייה תחסוך לכם הרבה כסף מיותר על תיקונים ואף תמנע מכם עוגמת נפש מיותרת. מעבר לכך עם בדיקת דירה לפני קנייה תמנע ליקויים בטיחותיים כמו מעקה רופף שעלול לגרום נזק לילדים שישחקו בו , או אריחים שעומדים ליפול וכו'.

טיפים לבדיקת דירה חדשה…

חשוב להגיע דירה חדשה עם עוד מישהו ולא לבד. מאחר ששני אנשים ויותר מבחינים בליקויים שונים מאשר אדם אחד שמגיע. מעבר לזה חשוב שתגיעו עם איש  מקצוע שיעשה לכם בדק בית וימצא ליקויים בדירה. כמו כן חשוב לבדוק את מצב הנכס ורישומו בטאבו, תוכנית הבית, שינויים כלשהם בחזיתות הבית, תוכנית אישורים במידה ויש שינוי בחזיתות. בדיקת דירה חדשה היא בדיקה הכרחית לפני רכישת דירה או כל מבנה יד שנייה. לכן חשוב ביותר לעשות בדיקת דירה חדשה עם איש מקצוע שהוא מהנדס בניין  ולא לחסוך בכך, מאחר שעם בדיקת דירה חדשה אתם חוסכים הרבה כסף מיותר שאם לא הבדיקה לא הייתה מאתרת היה הולך על תיקון הליקויים שאם הזמן גם היה מוריד מערך הנכנס בעתיד.